Giovanni Guidetti Gizem Örge’yi Neden Milli Takıma Almadığını İlk Kez Açıkladı

A Milli Voleybol Takımı’nın eski antrenörü Giovanni Guidetti Milli Takım’a dair açıklamalarda bulundu. Ayrılığın kendi kararı olmadığını belirten Guidetti, aynı zamanda çok merak edilen bir konuda ilk kez konuştu. Giovanni Guidetti Gizem Örge’yi neden A Milli Takım’a almadı?

A Milli Takım’ın eski antrenörü Giovanni Guidetti takımdan ayrılık süreciyle ilgili konuştu.

2017 yılında A Milli Takımımızın başına geçen Guidetti, 2022 yılına kadar görev almıştı. 2023 yılı içerisinde kazanılmadık kupa bırakmayan ve olimpiyatlara gitmeye hak kazanan Filenin Sultanları’ndan sonra Guidetti’nin söyledikleri tekrar gündem olmuştu. 

Guidetti, Sırp Milli Takımı’nın antrenörlüğüne geldikten sonra ‘altın madalya kazanmaya hevesli bir takım’ diyerek Filenin Sultanları’na göndermede bulunmuştu.

“Ayrıldığım için üzgünüm diyemem.”

Takımdan ayrılmasına üzgün olmadığını dile getiren Vakıfbank teknik direktörü Guidetti, ‘Ayrıldığım için üzgünüm diyemem. Çünkü ben başıma gelen olaylar konusunda üzülen bir insan değilim. Bazen sinirli biri olabiliyorum ancak üzgün olmuyorum. Milli takım ile kötü ayrılmadık.’ ifadelerini kullandı.

“Melissa Vargas aramıza katılacağı için heyecanlanıyordum.”

Takımdan ayrılık kararının kendisine ait olmadığını belirten Guidetti, ‘Bu, benim kararım değildi. Hatta Melissa Vargas aramıza katılacağı için heyecanlanıyordum. A Milli Takım’da çok güzel 6 yıl geçirdim. Her anımdan çok mutlu oldum. Milli takımı, dünya sıralamasında gerilerden ilk 3’e çıkardık. Oynadığımız hemen hemen her turnuvada madalya kazandık.’ açıklamasında bulundu.

“Gizem’i hala çok seviyorum. Çok iyi bir libero.”

Gizem Örge’nin performansının kendisine hatırlatılması üzerine Gizem Örge’nin çok başarılı bir oyuncu olduğunun altını çizdi. 

Gizem Örge ile oldukça güzel hatıralarım var. Kübra (Akman) ile birlikte Bursa’dan VakıfBank’a ilk geldiğinde çok küçük bir çocuktu. Kendisini çok geliştirdi ve VakıfBank’a çok şey kattı. Onunla çok önemli kupalar kazandık. Gizem’i hala çok seviyorum. Çok iyi bir libero. Ancak Türkiye’de onun kadar iyi başka liberolar da var. Simge Aköz ve Ayça Aykaç gibi.

“Vargas’ı nereye koyarsanız koyun başarılı olacağını biliyordum.”

‘Sizin döneminizde Vargas olsaydı, milli takımdaki göreviniz hala devam ediyor muydu?’ sorusuna ise Guidetti ‘Bunu kimse bilemez ama Vargas’ı nereye koyarsanız koyun başarılı olacağını biliyordum.’ yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x