Hocamızı Rahat Bırak mısınız? Voleybol Takımının Başında Santarelli’yi Görmek İsteyen İtalyanları Feci Üzdük

İtalyan basını, İtalya Kadın Voleybol Takımı’nda antrenör Mazzanti’nin ayrılığı sonrası takımın başında kimi görmek istersiniz diye anket başlattı. A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile bu sene alınabilecek tüm kupaları alan antrenörümüz Santarelli de bu ankette aday olarak gösterildi. Dün sonuçlanan ankette tabi ki de hocamıza dokundurtmadık.

Filenin Sultanları’nın şov yaptığı Paris Olimpiyat Elemeleri’nde İtalya Kadın Voleybol Takımı, gelecek yaz düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde edemedi.

Grubunu ilk iki sırada bitiren takımların Paris’e gideceği elemelerde C Grubu’nda yer alan İtalya, ABD ve Polonya’nın önüne geçemedi ve grubunu 3. olarak noktaladı.

Alınan bu başarısızlığın ardından antrenör Davide Mazzanti ile yollar ayrıldı.

Avrupa Şampiyonası’nda yarı finalde elenerek şampiyonluk şansını yitiren İtalya, bu turnuvada da istenileni veremeyince fatura antrenör Davide Mazzanti’ye kesildi.

Davide Mazzanti’nin ayrılığı sonrasında İtalyan basını “takımın başında kimi görmek istersiniz?” diye bir anket açtı.

VolleyNews’in anketinde, Santarelli, Guidetti, Mazzanti ve Julio Velasco yer aldı.

Anketin ilk saatlerinde çoğu İtalyan taraftarın tercihi tabi ki Santrelli oldu.

Filenin Sultanları ile ilk yılında büyük çıkış yakalayan ve üç kupa kazanan Santrelli’ye göz dikilmişti.

Oylama haberinin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından devreye taraftarlarımız girdi ve Santarelli yerine Mazzanti’yi ilk sıraya çıkardık.

Anket sahibi site Volley News, yaşanılanların ardından haberinde şu açıklamalara yer verdi:

‘Mazzanti’ye karşı beklenmedik bir güven ve minnettarlık dalgası mı var? Pek sayılmaz. Anketin beklenmedik sonucunun başka bir açıklaması daha var. Türk taraftarların yaptığı boykot! Türkiye ile yeni Avrupa şampiyonu olan Daniele Santarelli’nin İtalya’nın koçu rolü için anketin zirvesinde yer aldığını öğrenen Filenin Sultanları’nın taraftarları, koçlarını İtalyanların isteklerinden kurtarmak için kitlesel olarak harekete geçtiler. Tüm voleybolseverleri ankete katılmaya davet ettiler (hatta bazı özel yayın organları bile bu haberi duyurdu) ve hatta Twitter’da #VoteMazzanti hashtag’ini bile başlattılar!’

Sonuçlanan anket 👇

Santralli’nin uzun yıllar bizimle Erik Dalı oynaması dileğiyle 🧿

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x